Płytki

Jestem fachowcem znanym w regionie podlaskim. Wszyscy wiedzą, że perfekcyjnie maluję, układam płytki, szpachluję, gruntuję, czy znakomicie stawiam ścianki z suchego tynku. To tylko nieliczne rzeczy, które robię codziennie dla moich klientów.
Wiele razy zdarzyło mi się robić w małych, niepraktycznych łazienkach. Mogę doradzić kilka wariantów prac w takich pomieszczeniach.
Nie każdy może cieszyć się przestronną domową łazienką, której nie zaszkodzą nawet najbardziej szalone pomysły projektowe. Podpowiadam różnym osobom jakie płytki do małej łazienki wybrać, by optycznie powiększyć wnętrze i poczuć się bardziej komfortowo we własnych czterech ścianach.
Pamiętajmy, że do małej łazienki najlepiej zdecydować się na płytki w jasnych barwach. Chłodniejsze kolory tworzą wrażenie przestrzeni i ocieplić wnętrze można poprzez dodatki. Powinniśmy unikać kontrastów np.szachownica na małej powierzchni zmniejsza wizualnie łazienkę. Jest to udowodnione przez specjalistów od wzroku ze słynnego instytutu warszawskiego. Im więcej elementów na podłodze, tym większe poczucie chaosu w łazience. Dlatego w naprawdę małych pomieszczeniach, najlepiej sprawdzi się ceramika podwieszana i takie rozlokowanie sprzętu, by jak najmniej z nich stało bezpośrednio na podłodze.
Jednym z najważniejszych aspektów na które trzeba zwrócić uwagę podczas aranżacji łazienki jest kolor. Oczywiście, wybierając odpowiednią barwę ważne jest byśmy czuli się w niej dobrze i komfortowo, przyjemnie, elegancko, miło i fajnie. Jednak należy także zwrócić uwagę na styl w jakim chcemy ją urządzić, oraz na jej rozmiar. Tak jak już zaznaczyłem w małych wnętrzach świetnie sprawdzą się jasne płytki i dodatki. Biel optycznie powiększy naszą łazienkę tworząc wrażenie bardziej przestronnej. Duże łazienki preferują ciemny kolor. Ważne jest też żebyśmy odpowiednio łączyli kolory, aby nie były pstrokate. Powinny być to kolory proste.
Częstym dylematem podczas aranżacji łazienki jest wybór między wanną, a prysznicem. Wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji, jednak należy pamiętać, że wanna zajmuje zdecydowanie więcej miejsca niż prysznic. Zawsze są plusy i minusy przy wyborze tego, lub tego, ale prysznic jest świetnym rozwiązaniem w małych łazienkach, w których nie możemy sobie pozwolić na zbyt wiele elementów. Wanna oprócz swojej podstawowej roli pełni także funkcję dekoracyjną, wspaniale zdobią łazienkę. Jeśli jednak bardziej od długich kąpieli w wannie przy zapachu świec i kadzideł wolimy szybki prysznic, warto postawić na wygodę i funkcjonalność.
Skąd to wszystko wiem? Lata praktyki w tym zawodzie nauczyły mnie wielu rzeczy i wielu zagadnień związanych z budowlanką. Mógłbym wydać książkę, ale nie ma na to czasu, ponieważ jestem zawalony zleceniami i muszę się sprężać, aby wykonać je na czas. Chyba powiększy swoją ekipę, czyli wezmę jeszcze parę osób do pracy. Będą za mnie pracować, a ja będę pokazywał paluszkiem co mają robić. Pieniądze same będą wpływać do mojej kieszeni. To chyba dobry pomysł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here