Plastyka brzucha

Odchudzanie, ciąża, utrata kilogramów wskutek choroby – powodów, dla których pacjenci decydują się na plastykę brzucha jest sporo. Są przypadki, w których zabieg ten może się odbyć w ramach NFZ, jednak zwykle są to operacje w prywatnych klinikach. Na czym polegają? Jakie są wskazania? Sprawdź najważniejsze informacje o plastyce brzucha!

Plastyka brzucha – na czym polega?

Chirurgia plastyczna jest działem medycyny, zajmującym się usuwaniem wad wrodzonych i nabytych ciała. Lista zabiegów jest szeroka, a jednym z nich jest plastyka brzucha. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i polega na wykonaniu cięcia, które sięga zazwyczaj od jednego do drugiego biodra, poniżej linii bielizny. Następnie oddzielnie są miejsca wokół pępka – skóra brzucha z tkanką tłuszczową ulega odwarstwieniu i napięciu. Operatorzy usuwają nadmierną ilość tkanki tłuszczowej i tworzą tym samym nowe miejsce dla pępka. Nierzadko kluczowym krokiem jest podkreślenie talii (szczególnie u kobiet), więc dodatkowo specjaliści wykonują modelowanie mięśni prostych brzucha. W sytuacji, gdy pacjent posiada grubą warstwę tkanki tłuszczowej, możliwe jest połączenie liposukcji z plastyką brzucha.

Czym jeszcze zajmuje się medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna? Sprawdź na stronie: http://www.zabiegi.medserwis.pl/index.php?t=14&id_t=10042.

Kiedy wykonać plastykę brzucha?

Zwykle wydaje nam się, że operacja plastyczna brzucha wykonywana jest wyłącznie u osób, które mają problemy z odchudzaniem się i chcą pozbyć się zbędnego tłuszczu w newralgicznych miejscach. I owszem, często właśnie przeprowadzana jest liposukcja idąca w parze z plastyką brzucha. Musimy jednak mieć też na uwadze, że nierzadko zabieg ten rekomendowany jest osobom, które utraciły już sporo tkanki tłuszczowej i borykają się z problemem wiszącej, pozbawionej jędrności skóry. Ta niestety nie zawsze wchłania się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Kolejną grupą osób są kobiety po ciąży (szczególnie mnogiej) – jeśli po porodzie ich skóra jest zwiotczała, wówczas skutecznym rozwiązaniem może być interwencja chirurgiczna w postaci plastyki brzucha.

Plastyka brzucha na NFZ jest możliwa tylko w wyjątkowych przypadkach – najczęściej dotyczy to wad wrodzonych, urazów, przebytych chorób i ich efektów. Może to nastąpić również wtedy, kiedy operacja będzie miała na celu poprawę zdrowia, a nie samopoczucia – np. wskutek olbrzymiej utraty wagi, obwisła skóra powoduje odleżyny, utrudnia poruszanie się itp. W przeciwnym razie rozwiązaniem jest plastyka brzucha w prywatnej klinice. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.kliniki.pl/plastyka-brzucha/.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here