Niezbędny produkt dla właścicieli diesli

Samochody różnią się od siebie wieloma rzeczami. Przede wszystkim wyglądem i funkcjami, ale mogą się też różnić rodzajem silnika. Wciąż bardzo popularne są samochody diesle, które współcześnie nie są już tak szkodliwe jak kiedyś.

Dlaczego silnik diesel może zatruwać otoczenie?

Diesle to bardzo charakterystyczne silniki samochodowe, które są napędzane ropą. Znacznie się różnią od silników, napędzanych benzyną. Silniki typu diesel przede wszystkim wypuszczają do otoczenia spaliny a ich najbardziej trującym składnikiem jest sadza. Dlatego współcześnie zabezpiecza się tego typu samochody, by emisja spalin była jak najmniejsza i jak najmniej szkodliwa. Dlatego też w samochodach typu diesel, znajduje się specjalny katalizator z amoniakiem. Amoniak ten to wodny roztwór mocznika czyli AdBlue.

Jak sprawdzić poziom AdBlue w samochodzie?

Nowoczesne samochody typu diesel, mają specjalne kontrolki na kokpicie, dzięki nim można śledzić poziom zużycia tego preparatu. Jeśli poziom AdBlue będzie zbyt niski, wtedy silnik przejdzie w tryb awaryjny i nie będzie można samochodem dalej jechać. Dlatego ważne jest by także na przeglądach sprawdzać poziom AdBlue w samochodzie.

Tankowanie AdBlue z dystrybutora

Wiele osób się zastanawia, jak napełnić pojemnik z AdBlue. Można to zrobić samemu, ale wtedy istnieje ryzyko, że płyn się rozleje, a że ma on właściwości korozyjne, może to spowodować duże szkody w przyszłości. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem, jest tankowanie prosto z dystrybutora AdBlue, a można go znaleźć na większości stacji paliw. Dystrybutor AdBlue jest bardzo łatwy w obsłudze, działa on jak zwykły dystrybutor paliwowy. Co więcej ma on specjalne zabezpieczenie, dzięki któremu pistolet do napełniania AdBlue odbije w momencie, gdy przekroczy się maksymalny poziom preparatu w pojemniku. Dzięki temu nie ma ryzyka, że przeleje się płyn. Nic więc dziwnego, że dystrybutory AdBlue są tak popularne i właściciele diesli chętnie z nich korzystają. Tym bardziej, że ich dostępność ciągle wzrasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here