Najlepsze telewizory LED. Sprawdź ofertę

0
477

Wybór telewizorów LED jest naprawdę spory, dlatego jeśli chcesz taki kupić, to nie dziw się, że nie masz pojęcia jak wybrać odpowiedni model. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę i jaki telewizor LED wybrać.

Na rynku dostępnych jest ogrom modeli telewizorów wielu producentów. Wszystkie nowoczesne urządzenia są wyposażone w liczne technologie, których nazwy dla wielu konsumentów są niezrozumiałe. Na wstępie wyjaśnimy czym jest technologia LED. Doradzimy też jaki telewizor LED wybrać do swojego domu.

LED – co to znaczy?

LED to skrót z języka angielskiego oznaczający Lighting Emitting Diode, czyli po polsku dioda elektroluminescencyjna emitująca światło. Dioda LED to element półprzewodnikowy, przez który przepływa prąd i emitowane jest światło. Następuje w niej zamiana prądu elektrycznego na światło mogące przybierać różne barwy (tzw. zasada elektroluminescencji).

Telewizory LED są wyposażone w ciekłokrystaliczny ekran, zbudowany z komórek z zatopionym kryształem i elektrodami oddziałującymi na niego, wskutek czego ma miejsce polaryzacja światła. Do wyświetlenia obrazu jest jednak potrzebne jeszcze podświetlenie ekranu i do tego służą diody LED. W najnowszych telewizorach diody te znajdują się na całej powierzchni ekranu, dzięki czemu podświetlenie jest równomierne. Telewizory LED zużywają mniej energii elektrycznej i mają lepsze odwzorowanie kolorów oraz mniejsze zniekształcenie obrazu niż starsze urządzenia LCD.

Jaki telewizor LED wybrać i dlaczego?

Najlepsze telewizory LED to niewątpliwie modele Sony z serii XH9505. Posiadają szereg zalet, tj.:

 • piękne kolory z każdej strony
 • szerszy zakres i większa dokładność reprodukowanych barw (technologia TRILUMINOS)
 • jasne i wyraźne sceny z szybko zmieniającym się obrazem (technologia X-Motion Clarity™)
 • znakomita rozdzielczość z każdego źródła
 • realistyczny obraz
 • Super Bit Mapping HDR
 • technologia object-based HDR remaster
 • przetwarzanie dual database processing
 • wspaniałe połączenie obrazu z dźwiękiem
 • efekt wielowymiarowego dźwięku S-Force Front Surround
 • wyraźny głos i wysoka jakość dźwięku
 • wspaniały obraz i dźwięk niezależnie od otoczenia
 • wspaniały wygląd (wzornictwo One Slate, gładka powierzchnia obramowania aluminium, dyskretna podstawa, uchwyty na kable)
 • platforma Android z funkcjami smart TV
 • asystent Alexa
 • współpraca z głośnikiem Google Home, Apple AirPlay i Apple HomeKit
 • technologia Chromecast
 • funkcja smart remote
 • podświetlany pilot
 • technologia Clear Phase
 • łącze Bluetooth
 • tryb Netflix Calibrated Mode
 • system Dolby Vision™
 • oprogramowanie do automatycznej kalibracji CalMAN®.

W telewizorach tych obrazy widziane z przodu oraz pod kątem są jednakowo piękne. Dzieje się tak dzięki oryginalnej konstrukcji optycznej, która kontroluje emisję światła z podświetlenia, a panel X-Wide Angle gwarantuje wierne odwzorowanie kolorów.

Technologia TRILUMINOS rozszerza paletę kolorów poza zakres reprodukowany przez standardowe telewizory. Analizuje i przetwarza dane, wykorzystując procesory X1, by barwy były jeszcze bardziej naturalne, a obrazy bardziej realistyczne.

Technologia X-Motion Clarity™ sprawia, że obraz jest płynny, jasny i wyraźny. Każde mignięcie jest indywidualnie sterowane, a jego czas trwania zoptymalizowany.

Telewizory te mają znakomitą rozdzielczość obrazu z każdego źródła dzięki zastosowaniu procesora X1™ Ultimate, który analizuje i przetwarza dane, by wzbogacić obraz 4K realistycznie wyglądającymi detalami i fakturami. Nawet filmy 2K i Full HD mogą mieć jakość 4K dzięki technologii 4K X-Reality™ PRO.

Technologia podświetlenia Full Array LED zwiększa kontrast i niezależnie steruje jasnością poszczególnych stref diod LED tak, by zmniejszyć jasność ciemnych fragmentów i rozjaśnić jasne. Dodatkowo wzmocnienie kontrastu zapewnia technologia X-tended Dynamic Range™ PRO, dostosowująca jasność do najbardziej intensywnych świateł i głębokiej czerni w cieniach.

Technologia Super Bit Mapping HDR ujawnia wszystkie tony, odcienie i przejścia tonalne światła.

Technologia object-based HDR remaster z kolei powoduje, że kolory poszczególnych obiektów na ekranie są analizowane, a ich kontrast jest odpowiednio dostosowywane. Dzięki temu obraz jest bardziej realistyczny.

Przetwarzanie dual database processing polega na oczyszczaniu obrazu i redukowaniu zakłóceń na ekranie oraz interpolacji rozdzielczości i poprawianiu wyrazistości obrazu.

Technologia Acoustic Multi-Audio™ dopasowuje dźwięk do obrazu, zapewniając intensywne przeżycia. Telewizory są wyposażone w dwa tylne głośniki wysokotonowe oraz niezależne osobno sterowane wzmacniacze.

S-Force Front Surround daje efekt wielowymiarowego dźwięku.

Funkcja Voice Zoom poprawia słyszalność ludzkiego głosu bez konieczności zwiększania głośności, a głośnik X-Balanced daje czysty dźwięk filmów i muzyki.

Telewizory z tej serii automatyczne dostosowują obraz i dźwięk do warunków otoczenia.

Urządzenia mają piękne, nowoczesne wzornictwo dzięki zastosowaniu smukłej stylistyki One Slate, gładkiej powierzchni obramowania aluminium, dyskretnej podstawy oraz uchwytów na kable.

Poza tym telewizory te są wyposażone w platformę Android z funkcjami smart TV, zapewniającymi dostęp do filmów i programów w aplikacjach i telewizji. Istnieje możliwość korzystania z aż 5000 aplikacji! Telewizor łączy się z asystentem Alexa, współpracuje z głośnikiem Google Home oraz Apple AirPlay i Apple HomeKit.

Technologia Chromecast pozwala na przenoszenie ulubionych filmów gier i aplikacji z urządzeń mobilnych w pełnej jakości.

Telewizor jest łatwy w obsłudze dzięki funkcji smart remote – dekodery i inne urządzenia mogą być obsługiwane przy pomocy jednego inteligentnego pilota. Pilot jest podświetlany, więc można z niego łatwo korzystać również w ciemności.

Technologia Clear Phase pozwala na uzyskanie zrównoważonego brzmienia, czyli czystego, naturalnego i przyjemnego dźwięku.

Telewizory są wyposażone w łącze Bluetooth, dzięki czemu można je parować z innymi urządzeniami wyposażonymi w tę technologię, także słuchawkami.

Tryb Netflix Calibrated Mode umożliwia oglądanie oryginalnych produkcji Netflixa w studyjnej jakości obrazu. Dzięki systemowi Dolby Vision™ sceny są żywsze i bardziej autentyczne.

Telewizory te są zgodne z oprogramowaniem do automatycznej kalibracji CalMAN® firmy Portrait Displays. Dzięki temu odwzorowanie kolorów w domowych warunkach jest profesjonalne.

Telewizory z serii XH9505 są dostępne wersji o przekątnej ekranu: 49, 55, 65, 75 i 85 cali.

Telewizor przyjazny dla środowiska

Poza wymienionymi wyżej zaletami telewizory z serii XH9505 posiadają funkcje mające pozytywny wpływ na środowisko. Są to: dynamiczne sterowanie podświetleniem, tryb energooszczędny oraz tryb wyświetlacz. Dynamiczne sterowanie podświetleniem to kontrola podświetlenia na poziomie pikseli pozwalająca zwiększyć wydajność energetyczną poprzez odpowiednią regulację jasności wyświetlacza w momencie zmiany obrazu. Tryb energooszczędny pomaga oszczędzać energię przez dostosowanie jasności wyświetlacza. Tryb wyświetlacz z kolei daje możliwość wyłączenia wyświetlania obrazu bez przestawiania urządzenia w tryb czuwania.

Najlepsze telewizory LED można kupić w sklepie: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=telewizory_led.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here