Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy

Pigmentacja skóry głowy to typ mikropigmentacji medycznej – klasy zabiegów, jakich zamiarem jest nie jedynie naprawa wyglądu, ale również odnowienie pewności siebie, przez ukrywanie takich problemów, jak brak bądź ubytki w brwiach, włosach na głowie lub brodawkach sutkowych. Skrótowo zabieg polega na wejściu pod naskórek pigmentu – przypomina to trochę tatuowanie bądź robienie makijażu permanentnego. Mikropigmentacja skóry głowy pozwoli zamaskować zakola bądź zbudować na głowie rezultat krótko obciętej fryzury.

Mikropigmentacja skóry głowy jako technika ukrywania łysienia

Obecnie na rynku medycyny estetycznej dostępne jest mnóstwo form, umożliwiających na rozwiązanie kłopotu łysienia. Jedną spośród nich jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy (scalp micropigmentation). Został on stworzony nie jedynie do tuszowania wypadania włosów, lecz również ukrywania blizn. Ideą procedury jest doprowadzenie do powłoki podskórnej specjalistycznych barwników, dzięki którym występuje poczucie krótko obciętych włosów. Przeprowadzana jest ona zarówno w gabinetach medycyny estetycznej jak również salonach kosmetycznych. Metoda leczenia łysienia przy pomocy mikropigmentacji polega na nakłuwaniu skóry głowy profesjonalnymi igłami o odmiennym rozmiarze, za pomocą których wprowadzany jest dany pigment bądź jego kompozycja.

Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy polega na wejściu pigmentu w najgłębszą powierzchnię naskórka za pomocą pojedynczej delikatnej igły. Jej wykorzystanie zapewnia pełną kontrolę nad głębokością wdrażania pigmentu i nad skrupulatnym nadawaniem kształtu. Odmienną techniką wdrażania barwnika jest wykorzystywanie walców, rolek, jakich korzyścią jest szybkość zabiegu, jednak rezultat finalny nie zawsze jest naturalny. Jest zagrożenie nieproporcjonalnego wejścia barwnika, w efekcie czego może dojść po pewnym czasie do zmiany odcienia. Powoduje to nieraz np. posiadaniem niebieskich włosów. Następnym niepożądanym rezultatem działania rolek/wałków może być zniszczenie skóry głowy oraz rezultat „rozlanego barwnika” w skórze.

Rezultaty zabiegu mikropigmentacji.

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy – symulacji mieszków włosowych zapewnia rezultat gęściejszych włosów w wypadku ich przerzedzenia. Dzięki niemu nie widać jasnych miejsc prześwitujących poprzez sporadycznie wzrastające włoski na skórze głowy. Tenże rezultat mikropigmentacji właściwy jest zarówno dla pań jak również panów, jacy mają włosy na całej głowie, jednakże jest ich niewątpliwie za mało aby poczuć się komfortowo. Tymczasem w wypadku pełnego obcięcia włosów – ogolenia głowy, zabieg mikropigmentacji zapewnia rezultat naoczny zbliżony do ścięcia włosów na krótko, na całej głowie.

Chcesz poddać się zabiegowi mikropigmentacji? Zajrzyj na stronę https://klinikasmp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here