Na co zwracać szczególną uwagę wybierając wózek spacerowy?

Gdy rodzice stają przed wyborem wózka, w którym będą w przyszłości zabierać swoje dziecko na spacery, przeważnie zdają sobie sprawę z doniosłości takiej decyzji. Wózek będzie przecież używany wyjątkowo często. I choć na pierwszy plan zawsze wysuwa się bezpieczeństwo i wygoda malucha, dobrze będzie z pewnością zastanowić się i nad tym, czy pasuje on mamie lub tacie. Jeśli nie będzie funkcjonalny, każdy spacer z dzieckiem może przecież okazać się prawdziwym wyzwaniem.

Gdzie na spacer?

Jeszcze przed analizą konkretnych modeli dobrze jest zastanowić się nad tym, w jakich okolicznościach zamierzamy wykorzystywać nasz wózek spacerowy. Mieszkańcy dużych miast, którzy zwykle wybierają się na spacer do pobliskiego parku, mogą pozwolić sobie na lekki wózek z niedużymi kołami, pozbawionymi solidnego ogumienia. Jeśli jednak spacery odbywać będą się po drogach gruntowych – lekki, typowo miejski pojazd nie zda się na wiele. Najprawdopodobniej już po kilku minutach jego koła zakopią się w błocie, a po kilku dniach wymiana na model bardziej dostosowany do rzeczywistych potrzeb będzie jedynym rozwiązaniem możliwym do zaakceptowania.

Jak podnieść komfort malucha?

Gdy już wiemy, dokąd będziemy spacerować z dzieckiem, możemy zastanowić się nad tym, jak uprzyjemnić mu codzienny pobyt na świeżym powietrzu. Jeśli maluch lubi spać podczas spaceru, nie powinniśmy dopuścić do tego, aby spał w niewygodnej pozycji siedzącej z kołyszącą się na boki główką. Przed zakupem należy więc upewnić się, że wózek spacerowy posiada rozkładane oparcie, które będzie opuszczane, gdy dziecko zmorzy sen. Jeszcze przed finalizacją transakcji warto przetestować takie rozwiązanie. Na rynku nie brakuje modeli, w których oparcie rzeczywiście można rozłożyć, wymaga to jednak od rodzica wyjątkowej tężyzny fizycznej.

Innym praktycznym rozwiązaniem jest budka osłaniająca dziecko przed promieniami słonecznymi. Przydaje się ona zwłaszcza w przypadku maluchów chętnie podróżujących w pozycji leżących. Także dzieci ciekawe świata i chętnie rozglądające się na boki podczas jazdy nie powinny być zresztą narażane na nadmierny kontakt ze słońcem.

Jak podnieść komfort rodzica?

Rodzice oczekują przede wszystkim tego, aby wózek był lekki, a jego składanie nie należało do skomplikowanych. Dziś znalezienie spacerówek, które ważą niewiele, nie jest problemem. Warto pamiętać jednak, że przesadna miniaturyzacja może działać na niekorzyść samego dziecka. Bardzo lekki wózek jest łatwy w transporcie, zwykle jednak nie ma w nim mowy ani o rozkładanym oparciu, ani o wysuwanym podnóżku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here