mieszkania Lublin

Własne mieszkanie jest najczęściej największą inwestycją życia. Warto wybrać takie lokum, które będzie perfekcyjnie spełniać indywidualne potrzeby nabywcy. Istotną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, dokonując wyboru odpowiedniej nieruchomości, jest ulokowanie jej po właściwej stronie świata. Okazuje się, że ma to ogromny wpływ na doświetlenie domowej przestrzeni, panującą w niej temperaturę i ogólny komfort codziennego funkcjonowania.

Okna na stronę północną

Wnętrza usytuowane po północnej stronie świata, są najchłodniejsze. Znajdują się w ciągłym cieniu, nie docierają tam promienie słońca. Pokoje po stronie północnej wymagają też dodatkowego doświetlenia. Najlepiej, jeśli po tej stronie znajduje się korytarz, spiżarnia czy łazienka, czyli wszelkie przestrzenie, w których cień jest pożądany. Pamiętajmy również, że inwestorzy nieco więcej zapłacą za ogrzewanie takiego mieszkania. Lublin, Warszawa czy Gdańsk, taka tendencja jest typowa bez względu na lokalizację na terytorium naszego kraju.

Okna na stronę wschodnią

Mieszkania po stronie wschodniej są idealnie doświetlone rankiem, bo to wtedy przenikają do niego promienie słońca. W późniejszych godzinach panuje już jednak cień. Ta strona jest idealna, by zorganizować sypialnię. Rankiem budzić nas będzie ciepłe słońce, zaś w ciągu dnia przestrzeń do spania nie będzie się zbytnio nagrzewać.

Okna na stronę południową

Uznaje się, że po stronie południowej są najbardziej pożądane mieszkania do kupienia. Lublin i inne miasta w Polsce wykazują dokładnie takie same trendy. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo południe zapewnia idealne oświetlenie domowej przestrzeni, a jednocześnie nieco cienia. Pokoje południowe są najczęściej znacznie cieplejsze, można też oszczędzać na ich ogrzewaniu. Nie zaleca się jedynie, by po stronie południowej znajdowała się kuchnia.

Okna na stronę zachodnią

Pokoje zachodnie zyskują najwięcej naturalnego światła w godzinach popołudniowych. Ta strona jest doskonała, jeśli usytuujemy po niej pokoje dziecięce albo salony. Doskonale sprawdzają się też tarasy po stronie zachodniej, gdzie słońce króluje akurat wtedy, gdy domownicy po codziennych obowiązkach wracają do domu, by wypocząć.

Co ważne, mieszkanie powinno być wybierane zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Ważne jest jednak, by połączyć atuty, jakie wiążą się z praktycznymi czynnikami codziennego mieszkania, jak i własnymi upodobaniami. Jedni inwestorzy mogą lepiej czuć się w mieszkaniu chłodniejszych, do którego nie wpadają promienie słońca, inni zaś je uwielbiają i stawiają na dobrze doświetlone pokoje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here