Jaki syrop podać niemowlakowi na kaszel

Noworodki, niemowlęta i małe dzieci stanowią szczególną grupę pacjentów. Z reguły nie podaje się im tych samych leków, jakie są bezpieczne dla dorosłych. Warto mieć to na uwadze szczególnie w przypadku leków, których nie przepisuje się na receptę, a jednocześnie dość często używa się w stanach przeziębienia czy lekkiego przebiegu wielu chorób. Mowa tu m. in. o leku, jakim jest syrop na kaszel dla niemowlaka. Jaki wybrać, żeby był skuteczny, a jednocześnie nie powodował skutków ubocznych? Na to i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Kaszel u niemowlęcia – leczyć, ale wzmóc czujność

Przeziębienie nie jest groźne nawet dla niemowlęcia, dlatego kaszel nie powinien szczególnie niepokoić rodziców, zwłaszcza jeśli towarzyszą mu inne objawy takie jak gorączka, niedrożność nosa spowodowana katarem czy wyciek wydzieliny z nosa.

Warto wiedzieć, że kaszel jest naturalną reakcją obronną organizmu i ma na celu oczyszczanie krtani, tchawicy i oskrzeli z wydzieliny oraz obecnych w niej mikroorganizmów. Oczywiście należy wspomóc niemowlę w wydalaniu wydzieliny za pomocą odpowiedniego syropu, jednak trzeba zachować czujność i uważnie obserwować dziecko. Jeśli leki wydawane bez recepty nie przynoszą poprawy, a stan niemowlęcia wyraźnie się pogarsza – należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Rozwój przeziębienia w poważną chorobę taką jak zapalenie oskrzeli czy płuc u tak młodego organizmu może nastąpić bardzo szybko.

Skuteczny syrop na kaszel dla niemowlaka

Na szczęście nie zawsze kaszel to objaw poważnej choroby i niejednokrotnie wystarczy zastosowanie dobrego syropu, który wspomoże leczenie i sprawi, że niemowlę szybko odzyska zdrowie. Jednym z polecanych przez pediatrów preparatów jest Sambucol, którego skład opiera się na ekstrakcie z czarnego bzu.

Napary i ekstrakty z czarnego bzu znane są od lat i stosowane w medycynie naturalnej. Czarny bez działa napotnie, posiada szerokie właściwości przeciwzapalne, antywirusowe i wykrztuśne. Opracowane na jego bazie preparaty, z którymi zapoznasz się na stronie Sambucol.pl, stymulują układ odpornościowy człowieka do produkcji przeciwciał, a więc naturalnie wspomagają organizm w walce z chorobą i dlatego przydatne są w leczeniu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych w przebiegu z gorączką, katarem i kaszlem.

Zaglądając na Sambucol.pl poznasz suplementy diety dedykowane nie tylko niemowlętom w postaci saszetek z proszkiem do rozpuszczenia w wodzie, ale także gotowych syropów, a nawet kapsułek dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here