Jak wybrać doskonały barber shop?

Nad wyborem barber shopu zastanawiają się przede wszystkim brodacze. Jako że specjalistów od brody jest jak na lekarstwo, tak naprawdę znalezienie dobrego barber shopu jest zadaniem trudnym. Każdy powie teraz pewnie, że barber shopy rosną ostatnio jak grzyby po deszczu, co jest prawdą, ale znalezienie dobrego, doskonałego wręcz staje się trudne. Tutaj odpowiedzialne za taki stan rzeczy jest to, że wielu barberów przekształca się ze zwyczajnych fryzjerów, ale nie posiada odpowiedniej wiedzy co do pielęgnacji brody. Znają się na fryzjerstwie męskim, ale to za mało, gdyż barber powinien być przede wszystkim specem od zarostu, który jest coraz chętniej noszony przez mężczyzn w różnym wieku. Spójrzmy bliżej na barbering, jak powinien wyglądać i czego należy unikać.

Jaki powinien być doskonały barber shop?

Szukając dobrego barber shopu, szukamy częściej specjalisty od brody, chociaż barberzy są bardzo dobrymi stylistami od fryzur, o czym można również przeczytać w poradnikach na temat mody we fryzjerstwie jak np.: http://www.lekarzzakaznik.pl/jakie-najmodniejsze-fryzury-wybrac-w-sezonie-2019-sprawdz/. Barberzy specjalizują się w prostych fryzurach, a to dlatego, że proste fryzury są w stanie oddać całą męskość.

Zatem doskonały barber shop to miejsce, w którym każdy facet może liczyć na:

  • strzyżenie i stylizację swoich włosów tak jak u klasycznego fryzjera męskiego,
  • zatuszowanie przebijającej się łysiny,
  • farbowanie włosów na jednolity kolor,
  • stylizację brody co należy rozumieć przez jej formowanie i przycięcie, a później okresowy serwis,
  • usługi pielęgnacji włosów i brody z użyciem dedykowanych rodzajowi włosów kosmetyków.

Pielęgnacja włosów i brody

Jest nagminnym zjawiskiem, że mężczyzna mimo tego, że regularnie poddaje się strzyżeniu brody i włosów, jest niezadowolony z ich stanu. Włosy i broda mogą wysuszać się w zależności od pogody i warunków atmosferycznych. Najlepszy barber w Poznaniu oprócz stylizacji, zajmuje się również szeroko pojętą pielęgnacją.

Włosy na głowie i na brodzie mają różne potrzeby, dlatego tak samo różne są kosmetyki do ich pielęgnacji, które muszą być aplikowane regularnie. W takiej sytuacji zarówno broda, jak i włosy mają możliwość zachowania pełni zdrowia, podobnie jak skóra na głowie bądź twarzy.

Nawet najlepsze stylizacje niewiele dadzą, jeżeli włosy będą zaniedbywane, a dobry barber, jego kosmetyki i zalecenie co do pielęgnacji we własnym domu zapewnią, że każda osoba będzie cieszyć się brodą i włosami zupełnie zdrowymi.

Warto również, w czasie, kiedy zapuszczamy brodę, zwrócić się o radę i pomoc właśnie do barbera. Osoba chcąca mieć elegancko wyglądającą brodę, powinna zadbać o nią od samego początku. Robiąc to pod okiem dobrego barbera można mieć pewność, że po pewnym czasie osiągnie ona wymagany kształt i długość bez zbytecznych i często kłopotliwych niedoskonałości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here