Jak sprowadzić elektronikę z Chin

Elektronika w Azji jest dużo tańsza niż w Europie. Marże naliczane na drobny sprzęt elektroniczny różnią się znacząco od tych, które są w Polsce. Z tej przyczyny coraz więcej osób rozważa import towarów z Chin do naszego kraju. Jak sprowadzać sprzęt elektroniczny z Chin? Kiedy import z Chin jest rzeczywiście opłacalny?

Import elektroniki z Chin – czy to się opłaca?

Warto sprowadzać sprzęt elektroniczny ze względu na stosunkowo niskie cło, które w niektórych przypadkach wynosi ono nawet 0%. Jednak należy pamiętać, że urządzenia muszą mieć odpowiednie oznaczenia, które są wymagane na terenie Unii Europejskiej. Towary importowane do UE powinny spełniać szereg wymogów bezpieczeństwa, czego potwierdzeniem są konkretne certyfikaty, m.in. CE, potwierdzający zgodność towaru z Dyrektywami Nowego Podejścia.

Jaki sprzęt elektroniczny importować?

Chińskie marki elektroniczne są coraz bardziej popularne, a ponadto cieszą się międzynarodową renomą. Można sprowadzać urządzenia najpopularniejszych producentów takich jak Huawei oraz Xiaomi lub mniej znanych. Importować można zarówno mniejszą elektronikę (drobny sprzęt użytkowy, taki jak bransoletki fitness i zegarki monitorujące funkcje życiowe) czy większe urządzenia takie jak laptopy, bądź głośniki.

Import elektroniki z Chin – jak to zrobić?

Aby  import z Chin do Polski był legalny, należy posiadać aktualną umowę z zarejestrowanym eksporterem oraz konosament, czyli morski list przewozowy. Konosament to papier wartościowy, który powinien zostać wydany w trzech kopiach. Oprócz tego niezbędne jest posiadanie faktury handlowej, która musi być wystawiona co najmniej w dwóch językach (polskim i angielskim) oraz uwzględniać informacje takie jak: nazwę, przeznaczenie importowanego towaru, ilość oraz cenę brutto. Wymagana również jest waga w ujęciu jednostkowym, a także miejsce pochodzenia towaru.

Przed rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej opierającej się na sprowadzaniu elektroniki z Chin, warto wziąć udział w jednym ze szkoleń, które dostarczy informacji prawnych i ekonomicznych. Aby import był legalny oraz opłacalny, rekomenduje się skorzystanie z kompleksowych usług profesjonalnego pośrednika. Fullbax to import z Chin pośrednik, który pozwoli lepiej zorientować się na rynku oraz dopełnić wszystkich formalności. Specjaliści nie tylko na bieżąco monitorują sytuację na rynku chińskim, ale służą radą i wsparciem podczas rozpoczynania własnej działalności. Dzięki temu import z Chin będzie spełniał normy prawne obowiązujące na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here