Jak się malować - wybieramy cienie do powiek!

Każda kobieta chce wyglądać modnie i elegancko. W tym celu, nie tylko szukamy odpowiedniej jakości ubrań, ale też dobieramy właściwy dla nas makijaż. Makijaż to praktycznie nieodłączna część elementu ubioru i stylizacji kobiety. Na co jednak zwrócić uwagę, przy jego wykonywaniu? Czy każda kobieta jest w stanie wykonać taki sam makijaż i wyglądać w nim bardzo dobrze? Jak się okazuje – nie do końca tak jest. To, na jakiego rodzaju makijaż się zdecydujemy, w dużej mierze zależne będzie od naszego typu urody. Jakie cienie do zielonych oczu będą pasowały najlepiej? Czy kobiety o brązowych oczach mogą używać takich samych cieni do powiek? Sprawdźmy, jak to dokładnie wygląda.

Kolory cieni dla kobiet o zielonych oczach

Kiedy malujemy oczy, nie możemy zapominać, że powinny one się też bardzo dobrze prezentować. Warto jest zatem wiedzieć, w jaki kolor cieni będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Do zielonych oczu, pasują cienie, które mocno podkreślą ten kolor. Bardzo dobrze wyglądają tutaj cienie brązowe, jak również złote czy nawet rude. kontrast pomiędzy zielonym okiem a takimi kolorami sprawia, że pomalowane w taki sposób oko, wygląda elegancko i oryginalnie. To, czy faktycznie dany cień do powiek będzie pasował do zielonych oczu, jest też zależne od tego, jak będzie się prezentowała pozostała część naszego makijażu. Czy jednak tylko takie kolory cieni możemy zastosować, kiedy mamy zielone oczy?

Smookey eye, czyli jak je zrobić, kiedy mamy zielone oczy

Wyjście na romantyczną kolację, imprezę ze znajomymi czy po prostu – wyjście wieczorne, wymaga bardzo konkretnego makijażu. Musimy jednak wiedzieć, że w momencie, kiedy mamy zielone oczy, jego wykonanie wcale nie jest takie proste. Nie tylko kolor oczu będzie miał tutaj dla nas znaczenie. Ich rozmiar także. Małe oko, jeśli chodzi o klasyczne smokey eye, musi zostać nieco rozjaśnione. Nie możemy tego wykonać przy górnej powiece, dlatego też, bardzo często w przypadku małych oczu, stosuje się jasny cień u dołu oka. Powiększa on optycznie oko, a dzięki temu, wieczorowy makijaż prezentuje się naprawdę okazale. Jeśli zaś chodzi o kolory cieni, które powinniśmy zastosować do wykonania takiego rodzaju makijażu, doskonale sprawdzą się tutaj wszelkie odcienie szarości. W przypadku małych oczu, zrezygnujmy z czarnego,matowego cienia na rzecz połyskującego cienia w kolorze ciemnoszarym. Smokey eye, bardzo często wymaga od nas też zrobienia tzw. „kreski”. Jeśli nasze oczy są duże – jest to wręcz wskazane. Jeśli zaś są one dość małe – niekoniecznie. Ciemny eyeliner, może optycznie pomniejszyć już i tak małe oko. Świetnie jednak komponuje się z ciemnoszarym cieniem.

Duże, zielone oczy – jakie cienie?

W momencie jednak kiedy możemy pochwalić się dużymi, zielonymi oczami, możemy śmiało próbować malować oko na różne kolory cieni. Unikajmy jednak cieni zielonych, niebieskich i fioletowych. Nie wyglądają one najlepiej, jeśli chodzi o zielone oko. Zdecydowanie najlepiej w tym przypadku sprawdzają się brązy, rudości, jak również szarości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here