Jak samodzielnie wykonać manicure tytanowy

Manicure tytanowy to typ stylizacji paznokci odznaczającej się wysoką estetyką i maksymalną trwałością. Prawidłowo wykonany utrzymuje się w idealnym stanie nawet przez kilka tygodni. Różni się od klasycznego manicure’u tym, że ma dodatkowe właściwości pielęgnacyjne, tak więc jest w stanie wzmocnić i odżywić płytkę, a także przyspieszyć jej wzrost i ją zabezpieczyć. Kolejny plus – można wykonywać go samodzielnie. Jeżeli sama chcesz to zrobić, postępuj po prostu zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Na samym początku dokładnie oczyść paznokcie. Usuń z nich resztki dawnego lakieru, a jeśli są przebarwione, przetrzyj je sokiem z cytryny, by pozbyć się ciemniejszych plamek. Teraz nadaj im odpowiedni kształt. Możesz delikatnie je skrócić, a następnie je opiłować, tworząc z nich kwadrat, migdał lub klasyczny owal. Zajmij się też skórkami. Wymocz dłonie w ciepłej wodzie z mydłem, a zaraz potem odsuń skórki drewnianym patyczkiem lub wytnij je cążkami. Teraz nadszedł już czas, by wykonać sam manicure’u. Do tego potrzebny ci będzie zestaw do manicure tytanowego, który wcześniej powinnaś sobie kupić.

Odtłuść płytki paznokci przy pomocy specjalnego płynu, a następnie przetrzyj je pilnikiem lub polerką, by jeszcze bardziej je zmatowić. Teraz pokryj je bazą żelową. Zrób to jak najdokładniej, by pokryć wszystkie fragmenty paznokci. Paznokcie z bazą od razu zanurz w specjalnym proszku, a następnie strzepnij jego nadmiar lub po prostu go zdmuchnij. Jeżeli chcesz, aby twój manicure tytanowy był bardziej trwały i uzyskał lepsze właściwości pielęgnacyjne, możesz powtórzyć ten proces kilkukrotnie, jednakże nie przesadzaj z warstwami, by efekt pozostał naturalny.

Tak naprawdę to tyle. Gdy już osiągniesz pożądany efekt i będziesz zadowolona z tego, jak wyglądają twoje paznokcie tytanowe, możesz dodatkowo je wzmocnić i przedłużyć ich trwałość poprzez pokrycie ich powierzchni warstwą lakieru utwardzającego. Po zabiegu zadbaj też o skórę dłoni. Posmaruj ją oliwką lub dowolnym olejkiem pielęgnacyjnym, aby uchronić ją przed wysuszeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here