Jak przebiega diagnoza kardiologiczna

Choroby serca i układu krążenia dotykają większej części populacji. Kluczem do wyleczenia tego rodzaju schorzeń jest odpowiednia diagnoza, która powinna zostać postawiona przez doświadczonego kardiologa. Jak wygląda badanie kardiologiczne?

Echo serca – badanie USG komory serca

Echokardiografia to nieinwazyjna metoda badania serca, która często stanowi podstawę dalszej diagnozy. Kardiolog Katowice przy pomocy urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe jest w stanie precyzyjnie ocenić pracę serca, a także pracę zastawek tego mięśnia. Badanie USG jest całkowicie bezbolesne i nie ma żadnych niepożądanych skutków, a jednocześnie pozwala na wykrycie większości wad i chorób mięśnia sercowego. Pacjent przed badaniem powinien wyspać się i wypocząć. Nie zaleca się także intensywnej aktywności fizycznej na dzień przed oraz w dniu zabiegu.

Badanie przy pomocy holtera

Holter ciśnieniowy to urządzenie, które służy do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Kardiolog Katowice prywatnie może wykonać badanie holterem w przeciągu doby, aby dokładnie poznać zmiany ciśnienia tętniczego pacjenta. Możliwe jest także przeprowadzanie próby wysiłkowej, czyli badania ciśnienia krwi z wykorzystaniem holtera w czasie aktywności fizycznej. Do tego celu poradnia kardiologiczna Katowice się bieżnie lub ergometry rowerowe, aby pacjent mógł ćwiczyć w warunkach laboratoryjnych. Przed odbyciem próby wysiłkowej nie zaleca się spożywania obfitych posiłków, picia kawy oraz mocnej herbaty, a także palenia papierosów. Stale przyjmowane leki należy natomiast zażyć o stałej porze, chyba że lekarz prowadzący wyda inne zalecenie.

Elektrokardiografia serca

Kardiolog Katowice prywatnie może przeprowadzić także badanie EKG, które pozwala na diagnozę chorób serca przy pomocy analizy jego czynności bioelektrycznej. Umieszczane na klatce piersiowej pacjenta elektrody rejestrują aktywności serca i na bieżąco tworzą jej zapis przygotowany do późniejszego odczytu i analizy. Oczywiście prywatna poradnia kardiologiczna katowice posiada nowoczesne elektrokardiografy, przy których pomocy można dokonać wyjątkowo precyzyjnego pomiaru. To badanie często wykonuje się profilaktycznie, aby upewnić się, że praca mięśnia sercowego przebiega w pełni prawidłowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here