Jak medycyna estetyczna może odmienić samoocenę

Medycyna estetyczna bardzo często kojarzy się z rekonstrukcjami, skomplikowanymi operacjami. Okazuje się jednak, że nie tylko w ten bardzo trudny i skomplikowany sposób może wpłynąć na życie pacjentki lub pacjenta. Nawet te drobniejsze zabiegi mogą mieć wpływ na nasze postrzeganie siebie. Nie musimy borykać się z kompleksami, które mają przecież ogromny wpływ na życie każdego z nas.

Pierwsza pomoc w walce ze zmarszczkami

Medycyna estetyczna Łódź to świetny sposób na to, aby uporać się już z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Zmarszczki, które pojawiają się wokół oczu, na czole czy w okolicy ust można łatwo wyeliminować. Niestety, nie wystarczy do tego nawet najdroższy krem świata. Owszem, preparat nawilży skórę, być może nawet ją nieco ujędrni, ale nie zadziała od wewnątrz. Tu polecane są zabiegi. Najpopularniejszy jest botoks, który rozluźnia mięśnie twarzy, dzięki czemu drobne zmarszczki znikają. Do leczenia tych głębszych, proponowany jest kwas hialuronowy. To naturalna substancja, występująca w ludzkim organizmie. Wstrzyknięta przez specjalistę w odpowiednie miejsce, likwiduje bruzdy na wiele miesięcy.

Pozbądź się przebarwień

Wiele kobiet boryka się również z przebarwieniami skóry. Bardzo często pojawiają się one w wyniku zmian hormonalnych. Ta niedoskonałość potrafi negatywnie wpłynąć na samoocenę, szczególnie jeśli dotychczas stosowane środki nie pomagają. Skutecznym sposobem na walkę z nimi jest laser frakcyjny. Doprowadza on do uszkodzenia zewnętrznej części skóry i pobudzenia jej komórek do regeneracji. Dzięki temu na miejscu przebarwionego naskórka pojawia się nowy, zdrowy i bez nieestetycznych plam.

Kształtowanie sylwetki

Jeśli mimo ścisłej diety, nadal masz problemy z niektórymi częściami ciała, to zapewne odżywianiem i sportem nie zniwelujesz problemu. Tu również pomocna może okazać się medycyna estetyczna Łódź. Z jej pomocą możesz wykonać zabieg lipolizy. Polecany jest on osobom o prawidłowej wadze lub zbliżonej do prawidłowej. W problematyczne miejsce wstrzykiwany jest preparat, którego zadaniem jest rozpuścić tłuszcz. Stosowany jest przede wszystkim w okolicach brzucha, boczków, bryczesów, ud, ramion czy podbródka.

Jeśli chcemy zmienić coś w swoim wyglądzie, bardzo często nie wiąże się to z użyciem skalpela. Rozwiązanie może być w zasięgu ręki. Wystarczy skonsultować się z zaufanym lekarzem. Specjalista zaoferuje rozwiązania najlepsze dla Ciebie, dostosowane do Twojego wieku oraz stylu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here