Ile kosztuje sauna ir do naszego domu

W ostatnich kilku latach sauny publiczne przeżywają prawdziwe oblężenie. Coraz częściej też wiele osób decyduje się na montaż sauny we własnych pomieszczeniach domowych. Dlaczego? Ma ona bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, doskonale radzi sobie z różnymi chorobami oraz idealnie wpływa na relaks i odprężenie naszego organizmu. Co to jest sauna ir i ile ona kosztuje? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Saua ir – sauna na podczerwień

Sauna ir działa za pomocą emitujących fal, które mają pozytywny wpływ na naszą odporność, zdrowie, skórę, przemianę materii oraz ogólne samopoczucie. Wielu lekarzy zaleca swoim pacjentom częste seanse w takiej saunie, ze względu na to, iż skutecznie powodują one przeciwdziałaniu wielu chorobom. Szczególnie osoby toczące walkę z wysokim cholesterolem oraz osoby mające problemy z krążeniem powinny raz na jakiś czas skorzystać z sauny.

Jaką saunę wybrać?

Na rynku istnieje wiele modeli saun na podczerwień, które różnią się miedzy sobą zastosowanym w nich mechanizmem (sauna IR węglowa, kwarcowa, ceramiczna). Wiele z nich różni się między sobą, wielkością oraz sposobem wykonania. Do domów prywatnych zaleca się kupno sauny z wysokogatunkowego drewna. Nie poleca się sauny, wykonanej z paneli lub wyrobów drewnopodobnych, ze względu na jakość wykonania. Dobrej jakości, solidna, sprawdzona sauna od doświadczonego producenta to wydatek rzędu od ok 6 000 do 15 000 zł. W Polsce wielu klientów do tej pory postawiło na sauny producentów niemieckich, które słyną z wysokich parametrów jakościowych, z trwałości oraz niezawodności. Klienci, którzy chcą jednak postawić na polskich producentów również mogą znaleźć takich na rynku, którzy coraz lepiej radzą sobie w produkcji takiego sprzętu.

Jak wynika z powyższego, kupno dobrej sauny to spora inwestycja, dlatego też warto do niej odpowiednio się przygotować. Szczególnie jeśli chodzi o tym sauny, którą wybierzemy do naszych pomieszczeń. Jeżeli cierpimy na pewne schorzenia, warto skonsultować z lekarzem, który typ ogrzewania sauny na podczerwień idealnie sprawdzi się w naszym przypadku. Warto również dobrze przygotowywać się do seansów domowych i tak samo jak w miejscu publicznym, dbać o prawidłowe przygotowanie ciała do seansu (konieczny prysznic) oraz spożywać odpowiednią ilość wody.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here