Biel jest ponadczasowa i pasuje do każdego wnętrza. Nadaje lekkości, elegancji, daje również wrażenie doskonałej sterylności. To dlatego tak chętnie wybiera się właśnie ten kolor do aranżacji łazienek. To pomieszczenie, które ma być uniwersalne, patrząc na elementy dekoracyjne, ale przy tym idealnie funkcjonalne oraz praktyczne. Barwa biała jest wybierana do łazienek najczęściej, można ją również wkomponować bez względu na estetyczne gusta czy styl wystroju.
Kolor biały świetnie sprawdza się w aranżacjach klasycznych, ale też tych nowoczesnych, modernistycznych i minimalistycznych. Króluje we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, ale też retro. Biel pasuje do wszystkiego, co więcej, jest to kolor, który z łatwością można ożywiać dodatkami dekoracyjnymi – potwierdza niejeden architekt wnętrz. Białystok, Kraków czy Lublin, miasto nie ma tak naprawdę znaczenia, bo moda na biel trwa nieprzerwanie od lat i bez znaczenia jest tutaj lokalizacja.
Aspekty praktyczne bieli
Wiele osób boi się bieli, uznając, że jest trudna w utrzymaniu czystości. Nie ma nic bardziej mylnego, ponieważ to właśnie na tym kolorze najmniej widać kurz. Wybierając do łazienki meble w wysokim połysku, nie ma też mowy o trudnościach w ich idealnym umyciu. Biała łazienka będzie zaś zawsze wyglądała na doskonale czystą, wręcz sterylną i świeżą. Do malowania ścian z całą pewnością warto zastosować specjalne, dedykowane farby, które są odporne na wilgoć i działanie wody – takie oferuje dzisiaj większość producentów farb, ale można je także z łatwością myć.
Jak ożywić białą łazienkę?
Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się łazienki urządzane w klimacie domowego SPA. Jego stworzenie jest banalnie proste. Do białego wnętrza wystarczy dodać elementy drewniane albo imitujące drewno, a jako element dekoracyjny przydadzą się świece zapachowe, miękkie ręczniki i żywa roślinność.
Białe łazienki bez względu na wybrany styl ożywiać można minimalnymi dekorami, mozaikami albo fragmentami w innych kolorach, które są aktualnie na topie. Dzisiaj sprawdza się czerń oraz złoto, jeśli łazienka ma być glamour, zieleń i beże, jeśli wybieramy klimat retro albo delikatne szarości, chcąc urządzić łazienkę skandynawską. Bazową biel zawsze można urozmaicić, a zmiany w takim wnętrzu nie są trudne, pracochłonne ani drogie.