rośliny

Uwielbiasz widok roślin, a przebywanie w ich otoczeniu sprawia, że czujesz się lepiej i spokojniej? Doskonałym rozwiązaniem na to, aby cieszyć się zwiększeniem zysków z uprawy i odpowiednim wyglądem roślin, jest zastosowanie żarówek energooszczędnych. Właściwie dobrane oświetlenie pozwoli na prawidłowy i bardziej intensywny wzrost roślin, a także utrzymanie ich w odpowiedniej kondycji.

Oświetlenie do roślin – jakie powinno być?

Dobór odpowiedniego oświetlenia do roślin wymaga zwrócenia uwagi na właściwe parametry, które przyczyniają się do osiągnięcia zamierzonego celu. Wybór odpowiednich lamp zależny jest od miejsca hodowli roślin, wpływają na to między innymi warunki oświetleniowe. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że rośliny uprawiane wewnątrz pomieszczeń potrzebują do prawidłowego rozwoju wykorzystywać oświetlenie sztuczne, które musi im zastąpić światło słoneczne. Oznacza to, że lampy powinny nie tylko posiadać odpowiednio mocne światło, ale również świecić się przez długi czas. Dlatego też zaleca się zastosowanie żarówek energooszczędnych. Cechują się wydajnością, walorami ekologicznymi oraz odpowiednimi właściwościami z zakresu wspierania rozwoju roślin na każdym etapie kwitnienia. Prawidłowo dobrane oświetlenie LED jest w stanie przyśpieszyć wzrost roślin nawet kilkukrotnie!

Żarówki energooszczędne – jakie wybrać?

Wybierając odpowiednie oświetlenie, takie jak https://maxgrowshop.pl/pol_m_Oswietlenie_Zarowki-energooszczedne-CFL-177.html warto zwrócić również uwagę na rodzaj i kolor światła. Najlepiej sprawdzają się żarówki LED z diodami w kolorze niebieskim lub czerwonym, które w połączeniu dają fioletowe światło. Dzięki temu skutecznie wspomagają proces fotosyntezy, a także produkcję witamin i tworzenie się chlorofilu – najważniejszego składnika w procesie fotosyntezy. Jest to szczególnie ważne dla roślin hodowlanych całorocznie, które są pozbawione naturalnego światła. Żarówki energooszczędne tego typu sprawdzą się doskonale w przypadku pobudzenia kwitnienia, uzupełnienia, a także braku naturalnego światła.

Oświetlenie do roślin możemy stosować nie tylko w szklarniach czy w miejscach, w których hodowla uprawiana jest na szeroką skalę. Często zdarza się, że jesteśmy miłośnikami roślin, ale nasze warunki mieszkaniowe nie pozwalają na ich skuteczne hodowanie. W takich przypadkach doskonale sprawdzą się lampy z żarówkami energooszczędnymi. Pozwolą na swobodne kwitnienie i dodatkowo zaczną stymulować wzrost roślin. Dzięki temu nie musimy już martwić się ciemnymi i ciasnymi pomieszczeniami, a hodowla roślin może odbywać się niezależnie od warunków!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here