Dbałość o broń podstawą prawidłowej konserwacji

0
590

Dbałość o broń podstawą prawidłowej konserwacji

Strzelectwo to sport, który dostarcza wiele rozrywki. Strzelanie z broni jest ciekawą atrakcją dla dzieci oraz dorosłych. Jednak sama znajomość techniki oraz dobór odpowiednich naboi to jedno. Użytkowanie broni wymaga również jej konserwacji. Aby była ona przeprowadzona niezwykle starannie, potrzebne będą produkty np. marki Milfoam (dostępne m.in. w sklepie https://armytec.pl/firm-pol-1517567623-Milfoam.html), które z pewnością Ci pomogą.

Konserwacja olejowa

Jednym z produktów do dbania o broń są oleje. Podany produkt jest zaopatrzony w bezpieczny pojemnik z aluminium. Zbiornik metalowy jest bezpieczny podczas transportu. Olej do smarowania broni posiada mały dozownik w postaci plastikowej rurki. Za jego pomocą można bez żadnych trudności dozować płyn do wnętrza lufy. Produkt Milfoam został stworzony z oleju syntetycznego. Skład oleju na bazie polialfaolefinu (tzw. olejów PAO) oraz estrów syntetycznych. Podane składniki mają swoje unikalne właściwości. Stosowanie produktu Milfoam sprawia, że broń będzie sprawna na dłużej, a przy okazji nie będzie ulegać m.in. rdzewieniu metalowych części. Olej do smarowania przeszedł teksty na broniach od różnych producentów. Nadaje się do każdego rodzaju broni. Z powiedzeniem produkt można stosować na broniach od małego kalibru, aż do luf o średnicy 155 mm.

Podczas czyszczenia broni warto stosować szmatkę z flaneli albo przecierak z filcu. Jego zastosowanie pozwala na usunięcie zawartości produktu z lufy. Szmatka jest dobra na ścieranie uporczywego brudu.

Czyszczenie pianką

To kolejny produkt, który sprawdzi się podczas czyszczenia zabrudzonej lufy broni. Pianka od Milfoam została wyprodukowana w Finlandii, co świadczy o jej niezawodności. W skład pianki wchodzą materiały pochodzenia syntetycznego dobrej wchłanialności. Już po 30 minutach możesz cieszyć się czystą oraz suchą bronią. Dlatego pianka jest szczególnie polecana dla osób, które nie mają czasu na długotrwałą konserwację. Dzięki piance Milfoam możemy bez żadnych trudności wyczyścić z lufy pozostałości po miedzi z naboi oraz związki węgla pochodzące z prochu strzelniczego. Działanie pianki nie wymaga ode mnie żadnych dodatkowych czynności. Oprócz nałożenia produktu, odczekania około 30 minut oraz użycia szmatki z flaneli albo przecieraka filcowego.

Pianka Milfoam jest przeznaczona do każdego rodzaju broni. Niezależnie od wielkości lufy pianka może się przydać do czyszczenia broni krótkiej oraz długiej. Pianka posiada wszelkie certyfikaty. Dzięki pozytywnej opinii Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia pianka Milfoam jest bezpieczna w stosowaniu. Numer NSR jest gwarancją dodatkowego poziomu bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here