kot

Każdy posiadacz kota zna go niezwykle dobrze, jest potrzebny do utrzymania czystości w kociej toalecie – mowa tutaj o żwirku. Żwirek to obok jedzenia, najistotniejszy artykuł nabywany poprzez kocich opiekunów. Bez niego ciężko sobie wyobrazić harmonijne życie z kotem, szczególnie niewychodzącym. Jak dobrać najwłaściwszy żwirek, jaki usatysfakcjonuje zarówno właściciela jak również kota? Najlepiej sprawdzić go samemu oraz przekonać się czy będzie odpowiedni dla nas oraz przypadnie do gustu naszemu kotu.

Jaki żwirek doskonały dla kota?

Dobór żwirku to konsensus pomiędzy potrzebami właściciela odnośnie stylistyki powierzchni dookoła kuwety natomiast upodobaniami kota. Są koty, jakie akceptują każde podłoże, byle aby mogły w nim mocno pogrzebać. Pozostałe natomiast mają dokładnie określone wymagania. Szczególnie koty, jakie po raz pierwszy zawitały w progi ludzkiego gospodarstwa w wieku dorosłym, mogą już mieć własne zachowania odnośnie jak najbardziej naturalnych produktów na żwirek dla kota. Na zewnątrz ponieważ załatwiały się do ziemi, piasku czy w liście.

Żwirki silikonowe

Żwirki silikonowe w rzeczywistości zrobione są z treści nazywanej silikatem. Nazwa „żwirek silikonowy” jest zatem w istocie fałszywa, lecz zachowała się już pośród posiadaczy kotów, zatem będziemy się nią posługiwać. Żwirek dla kota silikonowy, ma postać czystych krysztalików przypominających trochę z wyglądu stłuczone szkło, natomiast w dotyku plastik. Kluczową korzyścią żwirków silikonowych jest to, iż kuweta nie potrzebuje sprzątania po każdym użyciu. Dzieje się tak dlatego, iż żwirki silikonowe pochłaniają koci mocz oraz umieszczają go wewnątrz granulek.

Żwirek bentonitowy

Żwirek dla kota bentonitowy jest najpopularniejszym zastosowaniem do kuwet na naszym rynku. Jest tani w używaniu oraz dosyć skuteczny, co czyni go ulubieńcem wielu kocich posiadaczy. Gdy wyłoży się kuwetę żwirkiem bentonitowym, jest on suchy, natomiast przy związku z roztworami zaczyna je pochłaniać. Żwirek bentonitowy ma natomiast parę minusów. Jest cięższy aniżeli pozostałe substytuty, kurzy się, natomiast kot niejednokrotnie roznosi go po domu, pozostawiając odciski.

Żwirek drewniany

W sklepach zoologicznych posiadacze kotów mogą również wyposażyć się w żwirek drewniany, jaki przyjmuje postać trocin (kruszonu) czy drewnianych granulek (pałeczek). Żwirki drewniane mogą być zbrylające (jakie funkcjonują w analogiczny sposób jak żwirki bentonitowe) czy niezbrylające (jakie rozpadają się pod wpływem kociego moczu) – owe pierwsze są znacznie bardziej efektywne, więc również pośród posiadaczy kotów, tenże właśnie żwirek dla kota, cieszy się największym zainteresowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here