Czym kierować się przy wyborze lakieru hybrydowego?

0
1153

Piękne paznokcie są wizytówką każdej dbającej o siebie kobiety. Malowanie ich jest dosyć prostą czynnością, o ile stosujemy do tego dobry produkt. Poniżej znajduje się kilka wskazówek jak wykonywać taki manicure.

Zainwestuj w odpowiedni sprzęt

Aby uzyskać idealny manicure hybrydowy, oprócz samego lakieru potrzebujesz również kilku podstawowych produktów. Bardzo ważna jest lampa LED lub UV, która pozwala na szybkie utwardzenie lakieru. Równie ważna jest baza i top coat, które przedłużają jego trwałość. Poza tym przydadzą ci się również bloczki polerskie, drewniane patyczki, cleaner czy waciki bezpyłowe.

Zwróć uwagę na trwałość

Lakiery hybrydowe są dużo bardziej trwałe od tradycyjnych lakierów. Używając ich uzyskujemy piękny manicure przez długi czas, bez utraty połysku czy też odpryskiwania.

Zacznij manicure od odpowiednio przygotowanych paznokci

Umyj dokładnie ręce, następnie pozbądź się niechcianych, suchych skórek. Wypoleruj płytki paznokci bloczkiem i przetrzyj je cleanerem. Po tej czynności możesz zabrać się już do nałożenia bazy i wreszcie do aplikacji swojego ulubionego lakieru hybrydowego. Rób to powoli, starając się nie zalać skórek, nakładaj cienkie warstwy koloru i każdą z nich utwardzaj w lampie. Gdy efekt na paznokciach jest dla ciebie zadawalający, nałóż top coat. Gotowy manicure przetrzyj ponownie cleanerem, użyj również oliwki na suche skórki.

Jak usunąć manicure?

Gdy znudzi ci się kolor twojego lakieru hybrydowego, możesz go z łatwością usunąć. Wystarczy, że nasączysz waciki acetonem i nałożysz je na każdy paznokieć, przymocowując je, na przykład folią spożywczą. Odczekaj około 10-20 minut i zdejmij je. Lakier rozpuści się i zacznie odklejać od powierzchni paznokci, wtedy użyj drewnianych patyczków i usuń resztki. Teraz możesz śmiało aplikować kolejny kolor.

Jakie są zalety takich lakierów?

Największą zaletą jaką posiadają lakiery hybrydowe jest oczywiście to, że utrzymują się na naszych paznokciach bardzo długo, nawet kilka tygodni. Nie matowieją, nie odpryskują. Przy wykonywaniu prac domowych, takich jak zmywanie naczyń, nie musimy przejmować się tym, że uszkodzimy nasz manicure. Jest to również dla nas tańsza alternatywa, ponieważ jeśli mamy swój własny sprzęt, nie musimy wydawać pieniędzy na wizyty u kosmetyczek. Ogromnym plusem jest również to, że dzięki takiej formule hybrydowej, możemy utwardzać go szybko pod lampą i nie czekamy godzinami na jego wyschnięcie, przez co unikamy brzydkich śladów na paznokciach, tak jak to bywa przy tradycyjnych lakierach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here