Chrzest kapryśną wiosną

Wiosna z jednej strony jest idealną porą roku na Chrzest Święty, z drugiej jednak jej pogoda czasami bywa nie do okiełznania. Dzieje się tak, ponieważ wiosną żegnamy mroźną zimę, wiosną natura budzi się do życia i wiosną najczęściej mamy do czynienia z gwałtownymi zmianami pogody. Nieprzewidywana pogoda może nie byłaby problemem, gdyby nie ubiór małego dziecka do kościoła. Każdy, kto planuje chrzest właśnie wiosną, musi zdawać sobie sprawę, że warto być przygotowanym dosłownie na wszystko.

Jak ubrać dziecko wiosną? Na cebulkę!

Zdecydowanie najlepszym podejściem jest ubiór dziecka na tzw. cebulkę. Chodzi o to, by zastosować kilka cienkich warstw ubrań, które z łatwością można zdjąć, jeśli dziecku będzie za ciepło, bądź założyć, jeśli będzie mu za zimno. Ważne jest, by pierwsza z warstw była odpowiednio przewiewna. Musi zapewniać dziecku komfort cieplny, a więc nie może się w niej ani spocić, ani zziębnąć. Ubiór na cebulkę niezwykle często pozwala uchronić przed różnorodnymi infekcjami.

Ubranko do chrztu chłopca – w co ubrać malucha?

W sklepach internetowych, jak i stacjonarnych znaleźć można wiele ciekawych propozycji ubraniowych na chrzest chłopca. Coraz częściej jednak zdajemy sobie sprawę, że im większy wybór, tym trudniej go dokonać. Ubranka do chrztu chłopca to ogrom propozycji, spośród których w ostatnim czasie wyróżniają się specjalnie zaprojektowane garniturki. Są lekkie, bawełniane, a przy tym niezwykle komfortowe. Ponadto, w tej kategorii wyróżniają się również białe kombinezony imitujące białe, eleganckie koszule.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla wielu rodziców może okazać się połączenie koszuli z body. Dół stworzony jest z bawełny, natomiast góra wygląda jak najprawdziwsza męska koszula. Sprawia to, że maluch jednocześnie wygląda bardzo elegancko i czuje się niezwykle komfortowo.

W przypadku, kiedy w dniu chrztu pogoda nie będzie najlepsza, świetnym wyjściem jest ubranie chłopca w kombinezon. Może być watowany bądź wykonany z cieplutkiego, bardzo miłego w dotyku polaru. Każdemu chłopcu będzie w nim przyjemnie i miło, niezależnie od tego, czy chrzest odbywa się zimą, czy wczesną wiosną.

Ubranka do chrztu chłopca nie kończą się jednak na tym, co na ciele. Pod uwagę trzeba także wziąć główkę oraz stopy. Jeśli dziecko jest bardzo małe, z pewnością nie trzeba będzie kupować żadnych bucików. Jednak czapeczka to kolejny niezbędnik, zwłaszcza, jeśli z nieba sypie śnieg bądź wieje nieprzyjemny wiatr. Warto mieć pod ręką grubszą lub cieńszą czapeczkę, w zależności od panującej aury i pory roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here